Święta jest myśl i zbawienna modlić się za zmarłych

  5 lata temu     680 Views  

Modlitwa przy grobowcu salezjanów w Szczyrku. Dnia 2 listopada 2012, przy grobowcu Salezjanów na cmentarzu komunalnym w Szczyrku, zebrali się Pielgrzymi, a także stali mieszkańcy Szczyrku, aby pod przewodnictwem ks. Kustosza Marka Kaczmarczyka SDB, rozważyć chwalebne tajemnice różańca świętego.
Rozważania do poszczególnych tajemnic, były zaczerpnięte z nauczania bł. Jana Pawła II.

Modlitwie towarzyszyło świadectwo życia, wspominane w rozmowach z mieszkańcami, w drodze z cmentarza. Bo wśród obecnych, byli ci, którzy pamiętali budowniczego Sanktuarium ks. Hipolita Władarza. Wspominano innych salezjanów, jak chociażby koadiutora Władysława Drożdża i jego cichą, pełną poświęcenia posługę u stóp Szczyrkowskiej Wspomożycielki. W sercu Szczyrkowian, ci którzy odeszli do Domu Ojca, pozostali jako wierni synowie ks. Bosko, dlatego „święta jest myśl i zbawienna modlić się za zmarłymi”.

Przez cały miesiąc listopad, o godzinie 16.30 w Sanktuarium jest odmawiany różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach, natomiast w każdą ostatnią niedzielę miesiąca w modlitwie różańcowej o 16.30 i Mszy świętej o 17.00, pamiętamy o zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

Autor: ks. Piotr Wala SDB
Foto: ks. Mieczysław Faruń SDB