Kraków w 2016 r. miejscem XXIX ŚDM

  5 lata temu     1647 Views  

Na zakończenie XXVIII Światowych Dni Młodzieży w Rio de Janeiro, Papież Franciszek ogłosił 28 lipca 2013 roku, że następne Światowe Dni Młodzieży odbędą się w Krakowie w roku 2016.

Oficjalna strona Światowych Dni Młodzieży „Kraków 2016”: www.krakow2016.com

(za: www.milosierdzie.pl)

Kraków się otwiera!

Kraków i Polska raduje się, że na nowo staje się miastem i państwem młodości. Cieszymy się, że Ojciec św. Franciszek zapowiedział, iż kolejny Światowy Dzień Młodzieży odbędzie się w Polsce, w Krakowie. Oczywiście, cała Polska będzie w tym uczestniczyć, wszystkie diecezje i wszyscy ludzie. Młodzież na pewno, jak zawsze, wniesie entuzjazm!

Te młodzieżowe dni zawsze się łączą z wielką postacią błogosławionego Jana Pawła II. Mamy nadzieję, że będziemy mogli go uczcić w Polsce, na jego ziemi, już jako świętego. Ten Światowy Dzień Młodzieży będzie także wielkim dniem świętego Jana Pawła II, dziękczynieniem za postać, za osobę, za jego miłość do młodych ludzi i za to wszystko, co zostawił – wielkie dziedzictwo, którym żyjemy nadal, bo on nadal inspiruje młodych ludzi, i nie tylko młodych, do życia uczciwego, w bliskości Chrystusa, w bliskości Jego Matki, Najświętszej Maryi Panny.

Kraków się otwiera! Będzie się radował z przybycia młodzieży z całego świata! Już dziś zapraszamy młodzież polską i nie tylko, europejską i nie tylko; ze wszystkich kontynentów! Zrobimy wszystko, aby przyjąć Was, Drodzy Młodzi, w sposób serdeczny i godny. A Was prosimy, abyście wnieśli w naszą Ojczyznę entuzjazm i dobrą nadzieję na przyszłość, bo nam też tego oparcia w Was potrzeba.

Nasza radość jest tym większa, że mamy zapewnienie, iż z młodzieżą przybędzie również Ojciec Święty Franciszek. Potrzeba nam jego osoby, jego nauki, aby Kościół był bardziej prosty, bardziej związany z człowiekiem, zwłaszcza z ludźmi biednymi, i sam ukazywał przez swoją prostotę piękno Ewangelii. Młodzież jest wrażliwa na piękno, dobro, na wolność, a to wszystko uosabia się w papieżu Franciszku tak, jak dawniej w papieżu Janie Pawle II. Obecność Ojca Świętego w tych dniach jest nam bardzo potrzebna, aby utrwalił entuzjazm w duszach młodych ludzi i by ukazał na nowo piękno Ewangelii i pójścia za Chrystusem jako prawdziwym Przyjacielem, który nic nie zabiera, a wszystko daje. Ufam, że te dni będą piękne. Niech nam Pan błogosławi w przygotowaniach na przyjęcie młodzieży i przeprowadzeniu tych dni na naszej ziemi, polskiej ziemi, która zrodziła Jana Pawła II – wielkiego przyjaciela młodzieży i współczesnego człowieka.

Kard. Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski