Najpiękniejsza z wszystkich sztuk

  1 rok temu     1025 Views  

Ostatni dzień karnawału w internacie zespołu szkół towarzystwa salezjańskiego w Oświęcimiu, był bardzo wzruszający. Odwiedził nas ks. Inspektor Adam Parszywka, uwielbiany przez młodzież, głębokiej wiary, cieszący się niegasnącą popularnością i miłością młodych ludzi. Jest twórcą Wioski Świata gdzie ludzie przyjeżdżają, aby poznać obce kultury. Z 200 osobowa grupą odwiedził Ojca Świętego i wręczył mu uszyta motocyklową kurtkę z logo ŚDM i kask z wizerunkiem Jezusa Miłosiernego.

Z ogromnym zaciekawieniem słuchaliśmy wspomnień naszego „Sternika” z jego pobytu w internacie w czasach młodości. Panował tam rygor i dyscyplina, ale ksiądz wspomina te czasy z ogromnym wzruszeniem. To one zahartowały go i uczyniły silnym i mądrym człowiekiem.

W ten piękny dzień gościliśmy również formacje taneczną Efekt, jest to grupa dwudziestu energicznych i ambitnych tancerzy, którzy rywalizują na turniejach rangi narodowej i międzynarodowej. Są mistrzami Polski w 2015 roku i pierwszym wicemistrzem Polski 2016. Zajęli jedenaste miejsce w mistrzostwach świata. Swoją energią porwali nas do tańca. Wiedzieliśmy, że nasz Inspektor pięknie śpiewa, ale jego taniec zachwycił nas. Pokazał nam, że jest to najpiękniejsza z wszystkich sztuk, bo nie jest tylko prostą interpretacją życia, jest całym życiem.

Autor-Łukasz Rafał Staszkiewicz
Foto-ks. Paweł Gacek