„Po męsku, po salezjańsku, po zmartwychwstaniu”

  11 miesiące temu     690 Views  

Zmartwychwstanie. I co dalej? Pod takim hasłem w weekend 21-23 kwietnia odbyło się na Łosiówce spotkanie formacyjne adresowane do młodzieży męskiej w wieku szkoły średniej i starszych. W ostatnich dniach oktawy świąt Wielkiej Nocy młodzież próbowała jeszcze raz pochylić się nad zmartwychwstaniem Chrystusa i jego konsekwencjami dla własnego życia. Drugim celem spotkania było spojrzenie w siebie – w swoją przeszłość i w serce, aby móc świadomiej wybierać i dojrzale pytać o swoją przyszłość.
Dlatego w programie weekendu znalazł się czas na modlitwę i spowiedź, ciekawe konferencje z elementami warsztatowymi, wizyta za bramą klasztoru kamedułów, ale także możliwość czynnej rekreacji oraz seanse filmowe.

Ostatnim dniem spotkania była niedziela miłosierdzia. Nie można było nie skorzystać z bliskości sanktuarium Bożego Miłosierdzia na Łagiewnikach. Cała grupa udała się tam, aby doświadczyć świętowania tej szczególnej niedzieli we wspólnocie pielgrzymów, którzy tak licznie pielgrzymują tego dnia do Łagiewnik.
Opiekun i organizator weekendu formacyjnego ks. Tadeusz Mietła nie krył radości z dobrych nastrojów z jakimi opuszczali Kraków młodzi ludzie. Ten mały sukces dobrze rokuje na przyszłość. Pozostaje mieć nadzieję, że takie spotkania dla młodzieży męskiej, staną się propozycją na stale obecną w kalendarzu Łosiówki i inspektorii.