Wręczenie odznaczeń państwowych

  10 miesiące temu     1062 Views  

26 kwietnia br. w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się uroczyste wręczenie odznaczeń państwowych w imieniu prezydenta RP. Jednymi z najwyższych odznaczeń państwowych wyróżnionych zostało kilkanaście osób. Wręczone zostały m.in. Krzyże Komandorskie, Oficerskie i Kawalerskie Orderu Odrodzenia Polski. Wręczono także Złote i Srebrne Krzyże Zasługi.

Wśród odznaczonych byli:

JE Bp Ryszard Karpiński uhonorowany za wybitne zasługi w służbie duszpasterskiej, za krzewienie wartości narodowych wśród Polonii Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Uroczystość odbyła się w ramach sympozjum „Osoba i personalizm w myśli ks. prof. Wincentego Granata” zorganizowanego na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

Przyjmuje to odznaczenie z modlitewną pamięcią o osobie prezydenta RP i tych którzy przyczynili się do tego, że to odznaczenie zostało mi przyznane. Cieszę się, że w ten sposób przez to odznaczenie zostali dowartościowani w mojej skromnej osobie, kapłani, siostry zakonne i także katolicy świeccy, którzy od zarania emigracji polskiej troszczyli się o ducha narodu i o wiarę naszych rodaków na różnych kontynentach – mówił w trakcie spotkania bp Ryszard Karpński.

A także ks. prof. dr hab. Andrzej Maryniarczyk, Kierownik Katedry Metafizyki KUL oraz Pani Marianna Jura, emerytowany pracownik Uniwersytetu, za zasługi w pracy naukowo-dydaktycznej oraz za działalność organizacyjną i społeczną.

Tekst: Za www.kul.pl
Autor: Liliana Kycia