Zmarł Wiesław Sojka

  11 miesiące temu     1593 Views  

22 lipca w godzinach nocnych po długiej chorobie zmarł pan Wiesław Sojka, wychowanek salezjańskiej szkoły w Oświęcimiu i wieloletni prezes Stowarzyszenia Byłych Wychowanków Salezjańskich Inspektorii Krakowskiej. Pasjonat wychowania, kierownik obozów w Dobie na Mazurach, dobrodziej ukraińskiej placówki w Przemyślanach, szlachetny człowiek,  dobry mąż, ojciec, dziadek, przyjaciel.

Ostatnie pożegnanie odbędzie się 25 lipca 2017 we wtorek o godz. 11.00 w parafii św. Józefa Robotnika w Rybniku, ul. Generała Józefa Hallera 19.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie. 

 

Słowo Eweliny Matyjasik-Lewandowskiej:  We wtorek pożegnanie pięknego człowieka! Mojego mentora, Prezesa Stowarzyszenia, w którym wspólnie działaliśmy, dobrego „Ojca” ale przede wszystkim Przyjaciela! Pan Wiesław był wzorem i ostoją nie tylko dla mnie, ale i dla wszystkich Salezjanów, którymi zawsze się otaczał. Był bowiem na wskroś prawdziwy i rozkochany w Ks. Bosko!.. Wiele godzin rozmawialiśmy, wiele razy dyskutowaliśmy o życiu, możliwościach rozwoju stowarzyszenia i o zmianach, z którymi nie zawsze się zgadzał. Tak! Pan Wiesław jak mało kto potrafił uderzyć pięścią o stół. Ale zawsze w dobrym celu 🙂 Kto go znał – ten wie! .. Na zawsze pozostanie w pamięci ten żar, pasja i zaangażowanie. I ta wytrwałość oraz prawość! Tak mało osób wie, ze za stanie w prawdzie był Pan internowany… Panie Wiesławie dziękuję, ze pokazał mi Pan co znaczy być Prawdziwym Wychowankiem Salezjańskim! Dziękuję za wszystkie rozmowy na skypie, spotkania, wyjazdy na Ukrainę, akcje charytatywne, dziękuję za piękną lekcje pokory i przyjmowania trudnej woli Ojca… wiem, ze nikt Pana nie zastąpi! Ale wiem też, ze mam w niebie wspaniałego Orędownika! Niech Pan przytuli Cie do swego serca!