Bóg jest dla wszystkich – wszyscy do stajenki!

  9 miesiące temu     530 Views  

Uroczystość Objawienia Pańskiego przypadająca 6 stycznia nazywana jest w Polsce Świętem Trzech Króli. Stanowi ona ważny moment w kalendarzu liturgicznym – należy do jednych z pierwszych świąt, które ustanowił Kościół. Uroczystość zamyka cykl świąteczny Bożego Narodzenia. Wspominane jest wówczas wydarzenie opisane w Ewangelii św. Mateusza, w którym Mędrcy ze Wschodu nazywani również Królami lub Magami (w VIII w. nadano im imiona Kacper, Melchior i Baltazar), wyruszyli do Betlejem, by pokłonić się Nowonarodzonemu Jezusowi. Prowadzeni przez betlejemską gwiazdę, przynieśli Małemu Dzieciątku drogocenne dary: mirrę, złoto i kadzidło.

Z tej okazji w Krakowie organizowany jest Orszak Trzech Króli. Hasło najbliższego orszaku „Bóg jest dla wszystkich – wszyscy do stajenki!” jest odpowiedzią na słowa Papieża Franciszka: – Zatem naszą największą chlubą będzie posiadanie jako Ojca takiego Boga, który nikogo nie faworyzuje, który nikogo nie wyklucza, lecz otwiera swój dom dla wszystkich istot ludzkich, począwszy od ostatnich i dalekich, abyśmy jako Jego dzieci nauczyli się wzajemnie pocieszać i wspierać.

Dlatego też parafie i wspólnoty salezjańskie w Krakowie (parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa – Pychowice i Kostrze, parafia św. Stanisława Kostki – Dębniki, Kościół Rektoralny Matki Bożej Wspomożenia Wiernych – Łosiówka, Duszpasterstwo Akademickie Ziemia Boga – Łosiówka, SALOS, Publiczne Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące – Nowa Huta, Saltrom, SWM Młodzi Światu, Zgromadzenie sióstr Jadwiżanek, Zgromadzenie sióstr Serafitek) razem wyruszają w orszaku Mędrców Świata.

Łącząc się w modlitwie za Kościół Prześladowany na Wschodzie wraz z ikoną „Nieśmiertelni” (symbol prześladowania chrześcijan w Syrii – w jej centrum znajduje się krzyż przetopiony z bomby, która spadła na placówkę salezjańską w Aleppo) – wyruszą z kościoła św. Stanisława Kostki na Dębnikach, żeby w orszaku, którego motywem przewodnim jest kolor zielony – móc oddać pokłon Dzieciątku na krakowskim Rynku Głównym.

Rozpoczęcie uroczystą Mszą Świętą o godzinie 10:00 w kościele św. Stanisława Kostki
na Dębnikach.

Pójdź razem z nami w Orszaku Trzech Króli!

Więcej informacji na naszym Facebooku: https://www.facebook.com/SWMMlodziSwiatu/?hc_ref=ARR6Xq1V8Z-38XlXeRz_QupD_qgI1uTXCs_lXvnRnb4AiD7ZDFOY7zSkCohk6ZJCzZc

Karolina Kufel, SWM