Grudniowy „Don Bosco” wraz z „Boską Troską”…

  10 miesiące temu     513 Views  

Zapraszamy do lektury grudniowego „Don Bosco”, w którym polecamy teksty:

O Michale Konradzie, twórcy filmu „Dwie korony” o świętym Maksymilianie Kolbe. – Mam nadzieję, że młodzi właściwie zinterpretują jego przesłanie, żebyśmy dobrze rozeznawali rzeczy, do których jesteśmy powołani. A wtedy, uzdatnieni przez Boga do rzeczy wydawałoby się niemożliwych, osiągniemy cel, który wydaje się z początku nieosiągalny – mówi reżyser.

O kulisach telewizyjnego programu dla dzieci „Ziarno”, który gości na ekranach od niemal 30 lat, a którego gospodarzem jest teraz salezjanin ks. Adam Węgrzyn. – Dzieci są bardzo otwarte na sprawy wiary, ale wymagające. Nierzadko zaskakują mnie swoimi dojrzałymi pytaniami – opowiada ks. Węgrzyn.

O Janie Tyranowskim, przewodniku duchowym młodego Karola Wojtyły i salezjańskim parafianinie, który może zostać wkrótce błogosławionym.

O heroicznym arcybiskupie, salezjaninie Antonim Baraniaku, najbliższym współpracowniku prymasa Stefana Wyszyńskiego. Wkrótce ma rozpocząć się proces beatyfikacyjny biskupa, którego nie złamały nawet tortury w komunistycznym więzieniu.

O tym, że salezjanie wyruszają „Darem Młodzieży” w wielki rejs na Światowe Dni Młodzieży w Panamie.

I jak co miesiąc: ks. Marek Chmielewski o systemie wychowawczym św. Jana Bosko, porady szkolnego pedagoga i katechety, felietony Roberta Tekielego i Tomasza Terlikowskiego.

UWAGA: do pisma dołączony jest specjalny dodatek „Boska Troska” dla rodziców mających dzieci w przedszkolu.

Informacje dotyczące prenumeraty są w piśmie, oraz na www.donbosco.pl/prenumerata