Zimowa przygoda z Księdzem Bosko

  8 miesiące temu     559 Views  

Każda pora jest dobra na spotkanie się z drugim człowiekiem. Również zima: niezależnie od tego czy pada śnieg, czy świeci słońce – dobrze jest być razem. Dlatego też w czasie zimowych ferii w dniach od 5 do 9 lutego salezjanie (ks. Michał Libor, ks. Mariusz Bąk i dk. Łukasz Torbicki) oraz animatorzy Oratorium św. Jana Bosko w Przemyślu zorganizowali zimowisko, któremu przyświecało hasło: „Zimowa przygoda z Księdzem Bosko”. W tej niezwykłej akcji wzięło udział pięćdziesięcioro uczestników w wieku od siedmiu do czternastu lat.

Oczywiście miejscem naszego spotkania była parafia św. Józefa, ale nie tylko, bo byliśmy też w kinie, na basenie, w remizie strażackiej oraz na Zamku Kazimierzowskim. Chcieliśmy bardzo, by cieszyć się radością obcowania z Bogiem i by Ksiądz Bosko stale nam towarzyszył, dlatego nasze zimowisko rozpoczęliśmy i zakończyliśmy udziałem w mszy św. No i wszystko się udało jak trzeba. Był czas przeznaczony na gry i zabawy, ciekawe zajęcia w grupach i spacer na świeżym powietrzu. Każdy dzień był urozmaicony inną atrakcją – oprócz wizyt w różnych ciekawych miejscach była zorganizowana np. tombola, w której można było wygrać cenne nagrody.

Dzieci codziennie miały zapewnione posiłki, a w tłusty czwartek mogły się delektować świeżutkimi pączkami, usmażonymi przez naszą salezjańską kucharkę. Cała grupa uczestników była bardzo aktywna i z zapałem brała udział we wszystkich zajęciach, a na koniec zimowiska z żalem się żegnała. Kilkanaścioro dzieci zaraziło się atmosferą tych pięknych dni i wyraziło chęć uczęszczania do „Małego Oratorium”.

Gabriela Tłuczek (animatorka Oratorium św. Jana Bosko)
Foto: Bartosz Herbut i Kosma Wenzel