Savionalia już niedługo…

  3 tygodnie temu     498 Views  

Święto Młodzieży Inspektorii Krakowskiej jest okazją dla wszystkich młodych z salezjańskich placówek do spotkania w Krakowie i świętowania w radosnym duchu św. Jana Bosko oraz św. Dominika Savio, patrona imprezy. Tegoroczne Savionalia odbędą się w dniach 1-3 maja. Będzie to czas wyjątkowy ze względu na połączenie z innym wielkim wydarzeniem: równolegle odbywać się będą XXIX Światowe Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej.

Hasłem tegorocznych Savionaliów jest „Duchowa rewolucja” akcentujące radykalną przemianę życia, która jest możliwa wyłącznie dzięki działaniu i łasce Ducha Świętego posłanego nam przez Boga Ojca i Jego Syna. Jest to odniesienie do dwuletniego programu duszpasterskiego pt.: „Duch, który umacnia miłość” oraz przewodniego hasła tego programu na 2018 rok: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Stąd uczestnikom imprezy będzie towarzyszyć refleksja na temat roli Ducha Świętego oraz Jego darów i charyzmatów. W tym kontekście młodzież będzie mogła włączyć się w uwielbienie wszystkich Osób Trójcy Przenajświętszej: Ojca, który posyła; Syna, który zbawia; i Ducha, który jest nam posłany jako zbawcza moc pochodząca od Ojca i Syna. Dlatego w programie oprócz środowej i czwartkowej Eucharystii jest również wieczór uwielbienia (z akompaniamentem zespołu Fausystem) oraz koncert zespołu niemaGOtu.

Zatem „Duchowa rewolucja” przeżywana przez salezjańską młodzież naszej inspektorii będzie polegała na otwarciu się na działanie Ducha Świętego, który wleje w serca Bożą miłość i umocni ludzką. Doświadczenie miłości, obecności Boga, napełnienie Duchem Świętym może stać się fundamentem przemiany życia. Może też stanowić zachętę do wyjścia z orędziem Dobrej Nowiny na ulice Krakowa. Organizatorzy Savionaliów są o tym przekonani i zapowiadają wielką ewangelizację miasta w wykonaniu młodzieży!

Ponadto dla ponad dwóch tysięcy uczestników Savionaliów i Igrzysk nie zabraknie świetnej muzyki (koncert zespołu Muode Koty) i dobrej zabawy w postaci np. tańców integracyjnych. Dobrą wiadomością dla fanów rywalizacji miedzy placówkami jest jej przywrócenie i późniejsze nagrodzenie zwycięzców. Tradycyjnie w ostatni dzień Savionaliów na cały świat rozesłani zostaną wolontariusze Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego „Młodzi Światu”, którzy zaświadczą o tym, że dla Ducha Świętego nie ma żadnych granic.

ks. Krzysztof Cepil

projekty plakatu i grafik: ks. Karol Romankiewicz SDB i Kasia Kozłowska

Program Savionaliów 2018

Wtorek, 1 maja

14.00-15.30  Rejestracja grup

16.00 Animacja na scenie – prezentacja grup

18.15 Wyjazd do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach

19.00 Modlitwa, wieczór uwielbienia – zespół Fausystem

– możliwość skorzystania z sakramentu pojednania

21.00 Rozjazd na noclegi

23.00 Cisza nocna

 

Środa, 2 maja

7.30 Pobudka, toaleta i śniadanie

10.00 Msza św., rozesłanie na ewangelizację Krakowa

12.00 Początek ewangelizacji na Rynku Krakowskim

15.00-16.30 Obiad

17.00 Wspólne świętowanie z uczestnikami XXIX Światowych Igrzysk Młodzieży

Salezjańskiej

– koncert zespołu Muode Koty

– dekoracja drużyn i uroczyste zakończenie igrzysk

20.15 Koncert zespołu niemaGOtu

22.00 Rozjazd na noclegi

23.30 Cisza nocna

 

Czwartek, 3 maja

7.30 Pobudka, toaleta, śniadanie

10.00 Poranek misyjny

11.00 Msza św. z rozesłaniem wolontariuszy Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego „Młodzi Światu”

12.30 Wręczenie nagród i zakończenie Savionaliów

13.00  Obiad i rozjazd