Wolontariusze na start

  7 miesiące temu     565 Views  

W Zespole Szkół Salezjańskich w Krakowie właśnie skończyło się pierwsze spotkanie Wolontariuszy XXIX Światowych Igrzysk Młodzieży Salezjańskiej. Na spotkanie przyszło kilkadziesiąt młodych osób, które chcą się zaangażować w to odbywające się w Krakowie wydarzenie, które rozpocznie się 28 kwietnia i skończy się 3 maja. Wszystkich przybyłych przywitał ks. Franciszek Janyga – główny koordynator wolontariuszy. Oczywiście wszystko zaczęło się modlitwą, po czym głos zabrał ks. Bogusław Zawada, główny organizator imprezy.

Przedstawił on specyfikę planowanego wydarzenia, po czym przedstawił program igrzysk i konkretne propozycje zaangażowania w ciągu sześciu dni imprezy. Zaproponował on włączenie się w obsługę wydarzenia w poszczególnych grupach zaangażowania: „aniołów stróżów” (opiekunów konkretnych grup na czas pobytu w Krakowie) i „aniołów funkcyjnych” (obsługujących obiekty sportowe w czasie rozgrywek). Ponieważ obcojęzycznych gości będzie ok. tysiąca młodych osób, dlatego od zaangażowanych oczekuje się znajomości przynajmniej języka angielskiego w stopniu komunikatywnym. Wszyscy wolontariusze na czas igrzysk będą mieli wyróżniające się stroje w kolorze biało-czerwonym.

Następnie ks. Franciszek Janyga wręczył formularze deklaracji, które wszyscy wolontariusze muszą wypełnić. Zaprosił on wszystkich chętnych na następne spotkanie, które odbędzie się w tym samym miejscu 19 kwietnia o godz. 19. Na koniec ks. Franciszek wraz z ks. Bogusławem odpowiedzieli na wszelkie pytania młodzieży.

ks. Krzysztof Cepil SDB