Asystenci i prenowicjusze razem

  6 miesiące temu     655 Views  

W krakowskim Wyższym Seminarium Duchownym Towarzystwa Salezjańskiego trwa trzeci zjazd kandydatów do zgromadzenia salezjańskiego. Prenowicjat nr 3 ma szczególny charakter, ponieważ połączony jest ze spotkaniem asystentów z Inspektorii Krakowskiej, którzy odbywają praktykę w Kielcach i Oświęcimiu. Wczoraj prenowicjusze i asystenci wspólnie uczestniczyli w nabożeństwie drogi światła. Nie zabrakło także wieczornego spotkania i dzielenia się doświadczeniem pracy asystenta na placówkach.

Dzisiaj rano połączone grupy spotkały się z Chrystusem w Eucharystii, której przewodniczył ks. Adam Starzyk (pracujący w Świętochłowicach). Atrakcją dnia było wyjście na wspólny spacer do klasztoru oo. Kamedułów na krakowskich Bielanach i na Kopiec Piłsudskiego. Po obiedzie miał miejsce mecz mieszanych drużyn, który zakończył się zwycięstwem jednego z zespołów 14:12, ale od wyniku dużo ważniejsza była miła i przyjazna atmosfera. Po ciężkim wysiłku fizycznym piłkarzom należał się odpoczynek, z którego chętnie skorzystali.

Prenowicjusze i asystenci właśnie zgromadzili się w kaplicy „profesorskiej”, by wysłuchać konferencji ks. Tadeusza Mietły na temat powołania do świętości. Na wieczór natomiast zaplanowany jest seans filmu pod tytułem: „Sprawa Chrystusa”. Jutro dalszy ciąg programu wypełnionego duchowym pokarmem (Liturgia Godzin, konferencja, Eucharystia) i zawierającego podsumowanie podwójnego zjazdu. A potem będziemy czekać na kolejne spotkanie, które odbędzie się podczas Savionaliów: od 1 do 3 maja.

kl. Krzysztof Papierz SDB