XXIX ŚIMS: Finały i tajemniczy flash-mob

  4 miesiące temu     442 Views  

XXIX Światowe Igrzyska wkroczyły w decydującą fazę! Dziś we wszystkich konkurencjach (koszykówka, siatkówka, piłka nożna i tenis stołowy) rozegrane zostaną finały, dziś poznamy nowych mistrzów świata i medalistów Igrzysk! To oni wzniosą dziś ręce w geście satysfakcji ze zwycięstwa! Nie znaczy to jednak, że wszyscy pozostali też nie będą mieć powodów do radości.

Jednym z nich będzie okazja do wspólnego świętowania razem z uczestnikami Savionaliów (święto młodzieży krakowskiej prowincji salezjanów odbywa się równolegle) podczas międzynarodowego pikniku, który rozpocznie się o godz. 17.00 przy ul. Tynieckiej 39. Na obiektach salezjańskich świętować będzie ponad 2200 osób z 24. krajów. Najpierw młodzież będzie miała okazję do wysłuchania koncertu zespołu Muode Koty, później nastąpi uroczysta dekoracja medalistów, wręczenie zwycięzcom okolicznościowych pucharów oraz oficjalne zamknięcie Igrzysk. W czasie pikniku na terenie Parku Misyjnego „Wioski Świata” planowane jest zrobienie wspólnego zdjęcia sportowców i uczestników Savionaliów przy pomocy drona. Reprezentacje poszczególnych krajów zajmą na mapie świata miejsce w granicach lub w pobliżu swoich krajów. Ze względu na to, że Polaków jest najwięcej – to otoczą oni kontur kuli ziemskiej i chwytając się za ręce – otoczą kręgiem wszystkich gości z czterech kontynentów. To nie koniec atrakcji, bo wieczorem odbędzie się również koncert uwielbieniowy zespołu NiemaGOtu.

Organizatorzy Savionaliów zapraszają wszystkich uczestników Igrzysk, którzy się nie zakwalifikowali do dalszej fazy rozgrywek na flash-mob przygotowany przez młodzież z placówek Inspektorii Krakowskiej. Odbędzie się on w samo południe na Rynku Głównym i będzie miał charakter ewangelizacyjny. Szczegóły tego przedsięwzięcia są owiane tajemnicą.

ks. Krzysztof Cepil SDB
foto: Peter Szarkowski, ks. Krzysztof Cepil SDB

oficjalna strona XXIX Światowych Igrzysk Młodzieży Salezjańskiej

oficjalny kanał filmowy XXIX Światowych Igrzysk Młodzieży Salezjańskiej

Igrzyska na naszym Facebooku