Idzie nowe… Dzięki młodym!

  4 miesiące temu     967 Views  

Dziś w Krakowie na Łosiówce odbyło się podsumowanie pracy w roku szkolnym 2017/18 w zakresie duszpasterstwa młodzieżowego – w ramach akcji inspektorialnych i na placówkach. W tym celu odbyło się podwójne spotkanie: duszpasterzy młodzieżowych oraz Inspektorialnej Rady Młodych. Obie grupy spotkały się razem na początku oraz na końcu (podczas wspólnego podsumowania). Na wstępie ks. Jan Hańderek podziękował wszystkim zaangażowanym w realizację idei kolędy misyjnej oraz w organizację krakowskiego Orszaku Trzech Króli. Przedstawił też Salezjański Wolontariat Misyjny „Młodzi Światu” jako wspólnotę atrakcyjną do zaangażowania dla pełnoletniej młodzieży (np. studentów).

Następnie ks. Marcin Wosiek przedstawił projekt wspólnoty młodzieżowej Savio House, która w przyszłym roku szkolnym ma stanowić ważne ogniwo w strukturach duszpasterstwa młodzieżowego Inspektorii Krakowskiej. Jego wypowiedź uzupełniła Natalia Kamińska, która wraz z trzema innymi dorosłymi animatorami z Rzeszowa ma współtworzyć nowe dzieło. Natalia jako odpowiedzialna za Inspektorialną Radę Młodych również przybliżyła jej działalność.

Potem duszpasterze obradowali pod przewodnictwem ks. Andrzeja Króla i mieli okazję podsumować roczną pracę w inspektorii i na poszczególnych placówkach. Natomiast młodzież na osobnym spotkaniu uczyniła to samo, a wnioskami podzielono się na forum podczas wspólnego podsumowania.

Oczywiście nie mogło zabraknąć modlitwy i wspólnej Eucharystii, której przewodniczył ks. Andrzej Rolnik. Podczas kazania, ks. Andrzej Król nawiązał do tajemnicy dnia, czyli czczonego dziś przez Kościół Niepokalanego Serca Maryi. I życzył wszystkim: salezjanom i animatorom, by ich serca były podobne do Serca Maryi, która nade wszystko ukochała Jezusa. I by tak jak Ona dzielili się oni miłością z innymi.

ks. Krzysztof Cepil SDB

zdj.: Aleksandra Dobrzyńska, ks. Paweł Centnar SDB, ks. Marcin Wosiek SDB, ks. Łukasz Auguściak SDB