Między Krakowem a Panamą

  2 miesiące temu     378 Views  

W krakowskich Wioskach Świata przy ul. Tynieckiej właśnie zakończył się koncert znanego na chrześcijańskiej scenie muzycznej rapera Anatom. Był on gwiazdą wieczoru, a właściwie całego dnia, który fundacja Góra Dobra zorganizowała pod hasłem „Między Krakowem a Panamą”. W kończącym się wydarzeniu (wszak trwa jeszcze zabawa taneczna w Chacie Świata) wzięło udział ok. dwustu osób, dla których okazją do wspólnego spotkania (chronologicznie: warsztaty, msza św., piknik i zabawa taneczna) była druga rocznica Światowych Dni Młodzieży. Góra Dobra ma w swoich szeregach wolontariuszy, którzy aktywnie angażowali się w organizację i przebieg spotkania młodych z całego świata w Krakowie.

Oprócz wspomnianego Anatoma na scenie wystąpił klerycki zespół Kairos oraz PanaMa Chór z parafii św. Jana Kantego w Krakowie. W międzyczasie świadectwo związane z przygotowaniami i organizacją ŚDM wygłosił ks. insp. Adam Parszywka SDB. Swoimi świadectwami podzielili się też Bartosz Suchecki i Paulina Worożbit, którzy potwierdzili, że ŚDM stały się dla nich stylem życia.

Centralnym punktem programu była Eucharystia w kościele Matki Bożej Wspomożenia Wiernych, której przewodniczył ks. Rafał Buzała, diecezjalny asystent Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i opiekun Góry Dobra. Okolicznościowe kazanie wygłosił ks. Łukasz Michalczewski, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

Wcześniej chętni mogli też wziąć udział w warsztatach. Pierwszy blok dotyczący zarządzania zespołem i roli lidera przeprowadziła Iwona Jeleń, osoba odpowiedzialna za tworzenie funkcjonalnych zespołów przyporządkowanym projektom podejmowanym przez fundację Góra Dobra. Drugi blok pt. „Jak pokochać media?” przeprowadziła Katarzyna Kucik z rady programowej wspominanej fundacji. Obie panie współpracowały w sekcji wolontariatu w Komitecie Organizacyjnym ŚDM i podzieliły się swoim doświadczeniem.

ks. Krzysztof Cepil SDB