Ministranci i lektorzy w Istebnej

  2 miesiące temu     397 Views  

Kończy się inspektorialny obóz Służby Liturgicznej w Istebnej. Trzydziestu ministrantów i lektorów z Krakowa, Lublina, Przemyśla, Staniątek i Witowa sprząta szkolne klasy, w których mieszkali przez dwanaście dni. Każdy stara się w pośpiechu spakować. Ks. Wojciech Strzelecki , główny organizator obozu oraz opiekunowie grup doglądają chłopców, żeby porządki były zrobione solidnie oraz żeby nikt niczego nie zapomniał.

W ciągu tych niemal dwóch tygodni młodzi poznawali tajniki liturgii, uczyli się wzorcowej służby przy ołtarzu, a także mieli zapewnione całe mnóstwo wakacyjnych atrakcji. Wśród nich były warsztaty profesjonalnej realizacji dźwięku, gry na afrykańskich bębnach (prowadzone przez p. Rafała Boniśniaka), warsztaty gitarowe, a także wycieczki – m.in. do Muzeum Koronki w Koniakowie, w Beskidy czy do miejscowego parku linowego.

Chłopcy mieli też okazję do rywalizacji na różnych płaszczyznach między grupami (zachowanie, dyscyplina, porządki), czy po prostu między sobą na boisku, w szkolnej hali sportowej (ringo, piłka nożna, gry i zabawy sportowe) lub przy szachownicy. Chętnie też uczestniczyli w konkursach, np. na najlepszą fotografię turnusu czy w quizie wiedzy na temat św. Dominika Savio. Atmosfera tej rywalizacji była bardzo radosna i pełna wzajemnej życzliwości.

Oczywiście najważniejszym punktem programu każdego dnia była Eucharystia, a rano i wieczorem podczas wspólnotowej modlitwy wszyscy uczestnicy obozu zawierzali się Bogu. Codziennie ministranci otrzymywali wzór do naśladowania w postaci konkretnego świętego lub błogosławionego. W pierwszy piątek lipca wielu chłopców też się wyspowiadało.

Uczestnicy obozu zapytani, co im się najbardziej podobało, różnie odpowiadali: park linowy, wycieczki, gra w piłkę nożną… Jednak wielu z nich odpowiadało, że podobało im się wszystko. Po powrocie do domów będą mieli wspaniałe wspomnienia.

ks. Krzysztof Cepil SDB