Obóz piłkarski w Wojniczu

  2 miesiące temu     361 Views  

Oferta wakacyjna krakowskiego SALOS-u jest bogata w różnego rodzaju obozy sportowe i rekreacyjne. Jedną z takich propozycji był dopiero co zakończony dziesięciodniowy obóz piłkarski w Wojniczu. We wtorek, 17 lipca, zebraliśmy się na ul. Tynieckiej 39 i ruszyliśmy w piłkarską przygodę. Kadra składała się z kierownika – ks. Ireneusza Macioła, czterech trenerów piłki nożnej – Kamili Dardy, Klaudii Miętki, Krzysztofa Moszumańskiego i Patryka Szczupackiego. Zespół wychowawców uzupełniły ponadto Magdalena Kutyła i niżej podpisana.

Każdy z obozowych dni rozpoczynała rozgrzewka, która dla niektórych śpiochów stanowiła nie lada wyzwanie. Młodzi piłkarze brali udział w dwóch treningach dziennie, z czego każdy z nich trwał blisko trzy godziny. Na wieczornej rekreacji uczestnikom nie brakowało energii, by jeszcze rozgrywać mecze na hali, lub bawić się na placu zabaw. Treningowy reżim przerwaliśmy i urozmaiciliśmy dwoma wycieczkami: raz pojechaliśmy do Niecieczy na mecz Fortuna 1 Ligi i zobaczyliśmy jak Termalica przegrała u siebie z Bytovią Bytów 1-2. Za drugim razem pojechaliśmy na basen do Tarnowa, co było dla wszystkich dobrą formą relaksu.

W Wojniczu nie zabrakło też wspólnej modlitwy i uczestnictwa we mszy św., a także zdrowej rywalizacji w takich kategoriach jak: najlepszy bramkarz, najlepsza drużyna, najczystszy pokój czy najlepszy uczestnik obozu. W ostatni dzień przed wyjazdem spotkaliśmy się na jadalni i nagrodziliśmy pucharami oraz medalami zwycięzców. Dodatkowo każdy z uczestników otrzymał dyplom uczestnictwa w obozie i coś na osłodę. Zjedliśmy pyszną pizzę, a na zakończenie ks. Ireneusz wygłosił do piłkarzy krótkie przemówienie podsumowujące i podziękowania dla trenerów i wychowawców.

Magda Kukla