Śladami Karola Wojtyły

Zgodnie z coroczną tradycją, w drugą sobotę października, odbyła się Pielgrzymka Śladami Karola Wojtyły – Robotnika. Już po raz czternasty przeszliśmy drogę, jaką przed laty podążał Karol Wojtyła podążając do miejsca swojej pracy.

Pielgrzymkę rozpoczęliśmy o godzinie 9:00 w kościele św. Stanisława Kostki na Dębnikach. Po krótkiej modlitwie i powitaniach, miało miejsce rozdanie stypendiów najzdolniejszym uczniom z naszych salezjańskich placówek, po czym z flagami w rękach i śpiewam na ustach wyruszyliśmy na pielgrzymi szlak. Podczas drogi zatrzymywaliśmy się w miejscach związanych z młodym Wojtyłą, między innymi przy domu Jana Tyranowskiego na ul. Różanej, przy domu Karola Wojtyły przy ul. Tynieckiej 10, obok kapliczki pw. Świętej Trójcy przy ul. Twardowskiego, którą przyszły papież Jan Paweł II mijał codziennie w drodze do pracy. W kamieniołomie na Zakrzówku odprawiliśmy Drogę Krzyżową.

Po krótkim postoju, posileni kawą lub herbatą, wyruszyliśmy na ostatni etap pielgrzymowania, który zawiódł nas do Sanktuarium Jana Pawła II. Na ostatnim etapie rozważaliśmy tajemnice radosne różańca świętego, polecając Bogu, przez ręce Maryi intencje zapisane przez pątników.

Na zakończenie, około godziny 13:30, uczestniczyliśmy w uroczystej Eucharystii, której przewodniczył i słowo wygłosił ks. Robert Wróblewski.

Tekst: Paweł Gulka SDB
Foto: Damian Mackiewicz SDB

Fotorelacja

Więcej w tej kategorii: