Hej kolęda…kolęda!

Pomimo rozpoczętego już w kalendarzu liturgicznym okresu zwykłego, w Przyłękowskim Sanktuarium nadal trwa kolędowanie. Jak tradycja głosi śpiewamy kolędy, radując się z przyjścia na świat Mesjasza do Matki Bożej Gromnicznej (2 luty).

W niedzielę, 20 stycznia gościliśmy w kaplicy w Świnnej na Mszy św. o godz. 9.30 oraz w Sanktuarium na sumie o godz. 11.00 grupę śpiewaczą „Przyłękowianie” wraz z Fundacją Braci Golec. Mogliśmy się modlić, śpiewać kolędy, wychwalając przy tym Pana dzięki obecności regionalnej grupy góralek i górali z naszej miejscowości. Nie tylko piękny śpiew cieszył nasze uszy, ale także przepiękne stroje stanowiły ozdobę całej Eucharystii. Stojąc naokoło stajenki, w pobliżu żłóbka z małym Jezuskiem, prowadzili śpiew przy akompaniamencie skrzypiec, kontrabasu oraz fujarki. Zamiast kazania mogliśmy się całkowicie oddać muzyce oraz rozważaniu słów kolęd i pastorałek.
Ks. prob. Krzysztof podziękował za przybycie, wspólne kolędowanie, życząc dalszych sukcesów oraz powiększania grona grupy śpiewaczej.

Więcej w tej kategorii: