Salezjanie współpracownicy z wizytą w Odessie

Była majówka, była piękna Odessa i my, salezjanie współpracownicy. Czy trzeba czegoś więcej? Długa podróż okazała się sporym wyzwaniem, ale dla takich wspaniałych wrażeń i ciepłego przyjęcia zdecydowanie było warto.

Tematyka naszych spotkań i konferencji podczas tego weekendu koncentrowała się na sytuacji Kościoła w Ukrainie, ze szczególnym uwzględnieniem młodzieży. Poznaliśmy także historię pierwszych salezjanów pracujących w tym kraju. Została nam m. in. przybliżona sylwetka i działalność księdza Tadeusza Hoppego. Biskup Witalij Krzywicki podczas swojej konferencji, wygłoszonej do nas w placówce salezjańskiej w Odessie (a stanowią ją: przedszkole, szkoła, oratorium i bursa) opowiadał o trudnych początkach tego dzieła, które współtworzył.

Oczywiście kiedy jest się w tak pięknym mieście jak Odessa, nie może zabraknąć zwiedzania. Spacerowaliśmy zatem malowniczymi uliczkami, podziwialiśmy architekturę i cieszyliśmy się promieniami słońca.

Było to wspaniałych pięć dni, przepełnionych modlitwą, integracją i wspólnym spędzaniem czasu. Długo będziemy pamiętać o tych chwilach oraz o gościnności, jaką zostaliśmy obdarowani przez naszych gospodarzy!

Tekst i foto: Kamila Schaub

Więcej w tej kategorii: