Św. Mikołaj w Przyłękowie

Św. Mikołaj, którego wspomnienie obchodziliśmy 6 grudnia, słynie z hojności i dobroci serca. Jest niezwykle lubiany i wyczekiwany nie tylko przez najmłodszych.

W naszej parafii św. Mikołaj był obecny już od rana. Miał ręce pełne roboty i obawiał się, że nie zdąży na spotkanie z dziećmi. Dobrze, że nie był sam. Wraz z pomocnikami zawitał do domów naszych chorych, których odwiedzamy w pierwsze piątki miesiąca. Mały gest w postaci świątecznej paczki sprawił, że na twarzach pojawił się szczery uśmiech i zadowolenie.

Dzieci, Schola, LSO i wszyscy wierni zgromadzili się na Mszy św. roratniej w kaplicy, po której miał odwiedzić ich św. Mikołaj. Podczas kazania, które wygłosił ks. prob. Krzysztof, wszyscy usłyszeli kim był św. Mikołaj, kogo jest patronem oraz dlaczego na jego pamiątkę obdarowujemy się prezentami.

Dzieci słuchały z zapartym tchem, czekając na spotkanie z bohaterem dnia. Po Eucharystii najpierw na zewnątrz rozległ się dźwięk dzwoneczków, a chwilę później w kaplicy pojawił się św. Mikołaj. Radość, niedowierzanie i ciekawość malowała się na twarzach.

Jednak aby dostać prezent trzeba było porozmawiać ze świętym, odpowiedzieć na jego pytania lub wykonać jakieś zadanie. Wszyscy poradzili sobie znakomicie!

Na zakończenie tego spotkania podziękowaliśmy św. Mikołajowi za przybycie, za jego hojność i dobroć. Pożegnaliśmy oraz poprosiliśmy, żeby przyszedł do nas za rok.

Pamiętajmy na modlitwie o wszystkich tych, którzy z różnych powodów nic nie otrzymali w tym dniu. Pomódlmy się za biednych, samotnych i opuszczonych. Pamiętajmy również o tych, od których otrzymaliśmy jakiekolwiek dobro tego dnia. Niech Pan wszystkim błogosławił, a Matka Boża Wspomożenia Wiernych – Przyłękowska Pani wyprasza potrzebne łaski.

Św. Mikołaju – módl się za nami!

Tekst i zdjęcie: Justyna Harężlak

Więcej w tej kategorii: