Warsztaty ozdób bożonarodzeniowych

W poniedziałek, 17 grudnia w Oratorium w Świnnej (obok kaplicy) odbyły się warsztaty ozdób bożonarodzeniowych dla dzieci i młodzieży z parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Przyłękowie.

Po zakończeniu Mszy św. roratniej spotkaliśmy się, aby wspólnie spędzić czas na robieniu ozdób, które przyozdobią nasze choinki, okna i biurka.

W Oratorium zgromadziło się 21 osób, w tym niezastąpione mamy i babcia. Na początek była “Iskierką przyjaźni” oraz zabawa integracyjna, dzięki której mogliśmy się lepiej się poznać.

Czas płynął nam szybko – odrysowywaniu, wycinaniu, składaniu i sklejaniu nie było końca. Każdy starał się, jak tylko potrafił. Po paru chwilach na stole zaczęły pojawiać się przepiękne ozdoby. Przestrzenne kule, kolorowe choinki i papierowe śnieżynki sprawiły wiele radości najmłodszym uczestnikom warsztatów. Każda ozdoba była wyjątkowa, niepowtarzalna i piękna.

Istotą przedświątecznego spotkania było nie tylko wykonanie ozdób, ale możliwość spotkania się, porozmawiania i zrobienia czegoś razem. Ks. prob. Krzysztof zadbał o słodki poczęstunek, materiały na ozdoby oraz przyjazną atmosferę. Wdzięczni za ten dzień oraz dumni ze swoich dzieł, udaliśmy się do domów, aby pochwalić się całej rodzinie.

Tekst i zdjęcie: Justyna Harężlak

Więcej w tej kategorii: