Wyniki wyszukiwania dla:

#ŚWIĘTOŚĆ JEST TAKŻE DLA CIEBIE

 

Świętość jest czymś bliskim, realnym, konkretnym, możliwym… Nie jest jakimś fakultatywnym ‘dodatkiem’, celem dla niektórych. Jest pełnym życiem, zgodnym z planem i darem Bożym” – pisze Przełożony Generalny ks. Ángel Fernández Artime, przypominając Wiązankę na rok 2019.

Na zdjęciu będącym prawdziwym selfie, znajdują się Przełożony Generalny, Córka Maryi Wspomożycielki oraz młodzi ludzie, których można spotkać w oratorium. Na zdjęciu widoczny jest temat przyszłorocznej Wiązanki, nieco rozbudowany: “Aby radość moja w was była” (J 15,11). Całość jest otoczona aureolą i poprzedzona hasztagiem, czyli formą typową dla Instagrama.

W tym roku przy opracowywaniu graficznego projektu grono zdolnych rysowników odwołało się do formy realistycznej, czyli sesji zdjęciowej. A jest ona związana z czymś bardzo powszechnym i bliskim codziennemu życiu: z dziećmi i młodzieżą na całym świecie, którzy, przynależąc do różnych kultur i tradycji, utrwalają wspomnienia za pomocą swoich smartfonów i dzielą się sytuacjami z innymi, które im się przydarzają. Także to jest wyrazem konkretności i wykonalności “dla wszystkich”.

Świętość i sieci społecznościowe, świętość i świat młodzieży nie pozostają w sprzeczności ze sobą, a wręcz przeciwnie: świętość jest dzielona właśnie jako hasztag: #świętośćjesttakżedlaciebie.

Strenna 2019 – Commento PL

Źródło:

ANS

Projekty graficzne wiązanek z poprzednich lat.

 


Podziel się tym wpisem: