Wyniki wyszukiwania dla:

100 rocznica urodzin ks. Viganò

Jutro, 26 lipca obchodzimy 100. rocznicę urodzin ks. Egidio Viganò, siódmego następcy Księdza Bosko. Ta rocznica zbiega się również w tym roku z 25. rocznicą jego śmierci.

Ze względu na rangę tego wydarzenia, którym chce się uczcić tak ważną postać dla Zgromadzenia Salezjańskiego, a zarazem – podziękować Bogu za dar w osobie ks. Viganò, będzie w nim uczestniczyć również Przełożony Generalny – ks. Ángel Fernández Artime.
W uroczystościach wezmą także udział inni salezjanie z Siedziby Generalnej. Będą obecni: ks. Stefano Martoglio, wikariusz Przełożonego Generalnego; ks. Stefano Vanoli, sekretarz generalny i p. Hilario Seo, który będzie reprezentować Dykasterię ds. komunikacji społecznej.
W tym dniu przewidziane są dwa szczególne punkty tych obchodów z udziałem całej społeczności miasta Sondrio. O godz. 17.15 rozpocznie się ceremonia przygotowana przez miasto, na którą złożą się: przemówienie władz miasta i złożenie kwiatów u stóp popiersia ks. Egidio Viganò, które znajduje się na placu jego imienia. Następnie, o godz. 18.00, na podwórzu salezjańskiego Instytutu zostanie odprawiona Msza św., której będzie przewodniczyć Przełożony Generalny; w przypadku złej pogody, celebracja odbędzie się w oratorium “Sacro Cuore”.

Podziel się tym wpisem: