Wyniki wyszukiwania dla:

Jak nie Woodstock to Bieszczady !

Jeszcze rok temu, przełom lipca i sierpnia był czasem, kiedy to setki tysięcy ludzi z różnych części świata ruszały na festiwal Pol’and’Rock (dawny Woodstock), by posłuchać swoich ulubionych wykonawców, oraz by choć na chwilę uwolnić się od problemów świata codziennego.

Część z tych ludzi, często “przypadkiem”, poprzez koncerty, rozmowy i posługę ewangelizatorów miała możliwość spotkać się z Bogiem, pod namiotem inicjatywy „Przystanek Jezus”. 

W tym roku, ze względów na panującą pandemię i obostrzenia, Pol’and’Rock nie mógł się odbyć. Tym samym “Przystanek Jezus” (popularny “PJ”) również przeniósł się do przestrzeni wirtualnej.. Zamiast wyjazdu na festiwal, od 31 lipca do 5 sierpnia, Salezjańska Ekipa ewangelizatorów z PJ-u, wyruszyła wspólnie w malownicze Bieszczady. Oprócz salezjanów (ks. Pawła Bróża, kl. Michała Cebulskiego, kl. Pawła Klasy i kl. Łukasza Wójcika) byli wśród nas reprezentanci różnych salezjańskich placówek (Oświęcim, Kraków, Zabrze, Rzeszów). Wśród otaczającej przyrody, uczyliśmy się wsłuchiwać w Słowo, które Bóg kieruje do każdego z nas. W trakcie pokonywania górskich terenów, mieliśmy dużo możliwości, aby porozmawiać z sobą o Bogu i podzielić świadectwem. To był czas formacji, modlitwy, budowania wspólnoty i pogłębiania duchowości ewangelizacyjnej w codzienności. Nie zabrakło oczywiście czasu na górskie wędrówki, integrację, wspólną zabawę oraz odpoczynek nad jeziorem w Solinie. 

Polana – niewielka, malownicza wioska, której absolutnym centrum jest salezjańska parafia, urzekła nas swoim naturalnym rytmem. Codziennie rano była msza święta, a wieczorem o 21:00 z dzwonnicy kościoła rozbrzmiewała melodia Apelu Jasnogórskiego. W tym samym czasie spotykaliśmy się w kościele. Proboszcz parafii prowadził różaniec i kierował do turystów i miejscowych parafian tradycyjne, salezjańskie słówko. Mimo że Polana nie liczy nawet 500 mieszkańców, intrygowało, że w tym kościele nigdy nie byliśmy sami. 

Licząc, że za rok wszystko odbędzie się już jak zawsze, prosimy o modlitwę za nas, za całą inicjatywę, o nowych salezjańskich młodych ewangelizatorów (są jeszcze miejsca w Ekipie!) i za wszystkich ludzi, których Bóg postawi na naszej drodze, zwłaszcza na drogach festiwalu Pol’and’Rock. Szczególnej modlitwie polecamy trzech członków ekipy, jednego przyszłego prenowicjusza w Zakonie Dominikańskim, oraz dwie misjonarki, które pod koniec wakacji wylatują do Zambii. 


Podziel się tym wpisem: