Wyniki wyszukiwania dla:

Muzeum Don Bosko ON-LINE

Muzeum-Dom Bosko, z nowym, muzealnym układem miejsc związanych z początkami “edukacyjnej i duchowej przygody Księdza Bosko”, pozostaje otwarte w formie online, zgodnie z zaleceniami dotyczącymi Covid-19. Chętni z całego świata mogą je zwiedzić w sposób wirtualny.

To muzeum wirtualne, które już zaczęło funkcjonować, będzie z upływem czasu dopracowywane. Ma być cyfrową prezentacją, obejmującą 4 tys. metrów kwadratowych i 27 fizycznych powierzchni wystawienniczych “Domu Księdza Bosko”. To przedsięwzięcie nie jest łatwe, ponieważ Muzeum-Dom Księdza Bosko to kluczowe miejsce, które chce się ożywić: to tam mamy do czynienia z tajemnicą życia świętego, który zmienił życie tysięcy ludzi młodych swoich czasów, a dzięki swoim następcom – tysięcy ludzi młodych kolejnych czasów.

W czasie, kiedy z powodu pandemii wszystkie muzea we Włoszech, na stronie www.museocasadonbosco.it, można odbyć taką wirtualną wizytę: wejść do pokoju, w którym Ksiądz Bosko spał i pracował, przyjrzeć się rozwojowi architektonicznemu Valdocco, jak również podziwiać wizerunki Księdza Bosko rożnych artystów, a także jego pracę na rzecz młodzieży w kontekście różnych czasów.

W ten sposób to muzeum wirtualne chce dać poznać dokumenty związane z powstaniem salezjańskiego dzieła, oryginalne zdjęcia, części odzieży Księdza Bosko i inne małe “fragmenty” salezjańskiej historii licznym osobom, które – dzisiaj z powodu pandemii, a jutro z innych powodów – nie będą mogły fizycznie je odwiedzić.


Podziel się tym wpisem: