Wyniki wyszukiwania dla:

Musical o Męce Chrystusa, które niesie nadzieję.

To już 89 lat od kiedy młodzi salezjanie z Krakowa wystawiają w Wielkim Poście sztukę: Misterium Męki Pańskiej. W tym roku przyjęła ona inną formę niż dotychczas.

Stawia nam wszystkim pytanie: “Czy wierzysz w trzeci dzień, co złamał śmierci moc?”. Młodzi Salezjanie z Krakowa wraz ze wspólnotą “Ziemia Boga” i reżyserem Marcinem Kobierskim po raz kolejny stworzyli niezwykłe dzieło. Każdego weekendu wystawiają sztukę 3 razy. W obecnym czasie pandemii ilość miejsc jest ograniczona z 320 do 120 miejsc,  jednakże zainteresowanie nie słabnie, bilety rozeszły się w dwa dni.

To Misterium jest wyjątkowe, nie tylko ze względu na śpiew. Mamy też zmianę perspektywy. Wiele sztandarowych kwestii, które zawsze pojawiały się w spektaklach, nagle śpiewane są przez inne osoby. To nie Jezus wypowiada pewne kwestie, ale śpiewają je jego uczniowie. To misterium w przeciwieństwie do poprzedniego nie jest tak bardzo przepełnione cierpieniem, daje nadzieję, nadzieję na lepsze jutro, na dobrą relację z Bogiem, który walczy o nas każdego dnia.

Pan Marcin Kobierski – reżyser tłumaczy: “Myśląc o tegorocznym misterium miałem jakby dwa przebłyski, pierwszy to był taki, że to poprzednie bardzo było naznaczone cierpieniem. Czułem, że wewnętrznie nie chcę się prześcigać na cierpienia. Zobaczyłem, że wszyscy dookoła jesteśmy naznaczeni cierpieniem tej pandemii i ono jest bardzo obecne w życiu społecznym. Męka zawsze musi być, ale chciałem spojrzeć na nią trochę od innej strony. Żeby nie zatrzymywać się na cierpieniu, tylko na tym do czego ono prowadzi, czyli nadziei Zmartwychwstania i życia wiecznego. Jezus męką otwiera nam Niebo.”

Zdjęcia: Agnieszka Krzyształowicz


Podziel się tym wpisem: