Wyniki wyszukiwania dla:

Rocznica, która jednoczy i zobowiązuje

W dniu 11 marca przypada pierwszy rok wyboru Przełożonego Generalnego Salezjanów i następcy Księdza Bosko, ks. Ángela Fernandeza Artime.

Został wybrany na drugą kadencję w czasie 28. Kapituły Generalnej, która odbyła się w Turynie-Valdocco w kontekście szybkiego rozpowszechnienia się pandemii Covid-19, co nie pozostało bez wpływu na życie społeczne i religijne całego świata.

Po wyborze nowych członków Rady Generalnej ks. Ángel zakończył Kapitułę i zaraz zabrał się do pracy, dodając otuchy i niosąc nadzieję. W tych niełatwych dla wszystkich miesięcy Zgromadzenie szło do przodu, czyniąc to z determinacją i otwarciem.

Korzystając z komunikacji online, ks. Ángel starał się być obecny, kiedy tylko było to możliwe, a cała Rodzina Salezjańska odczuwała jego bliskość w różnych okolicznościach i wydarzeniach. Będąc uważnym, konkretnym i wiarygodnym ojcem, stanowi dar, jaki Opatrzność zechciała ofiarować salezjańskiemu światu w tym czasie stojącym pod znakiem zagrożeń, śmierci i szybkich zmian. Skupienie się wokół niego w modlitwie, staje się spontanicznym odruchem serca pełnego wdzięczności Bogu i prośby o dalsze dla niego błogosławieństwo.

Niosąc nadzieję wewnątrz i wokół nas, jesteśmy blisko Przełożonego Generalnego, życząc mu z radością zdrowia i odwagi na czas obecny i przyszły.

Źródło: infoans.org


Podziel się tym wpisem: