Wyniki wyszukiwania dla:

BUONA FESTA!

Wszystkim Siostrom FMA życzymy opieki Matki Bożej Wspomożenia Wiernych, obfitości łask bożych i wstawiennictwa św. Marii Dominiki Mazzarello.

Maria Dominika wychowywana była do głębokiej pobożności i niestrudzonej pracowitości, a to ściśle złączone było ze zmysłem praktycznym i zdrowym rozsądkiem.
Mając 15 lat zapisała się do Stowarzyszenia Córek Maryi Niepokalanej i rozpoczęła apostolat wśród dziewcząt.
W wieku 27 lat zapadła na tyfus. Ta poważna choroba miała mocny oddźwięk duchowy. Dzięki intensywnemu uczestnictwu w sakramentach i pod mądrym i światłym przewodnictwem ks. Pestarino, czyni wielkie postępy w życiu duchowym. Podczas pierwszej wizyty ks. Jana Bosko w Mornese (1864) miała powiedzieć: „Ks. Bosko to święty, a ja to czuję”.
W 1872 r. ks. Bosko wybrał ją do zainicjowania Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki. Jako przełożona okazała się zdolną formatorką; miała charyzmat radości pogodnej i zaraźliwej, promieniując radością i włączając kolejne dziewczęta w misję poświecenia się wychowaniu kobiet.
Zgromadzenie rozwijało się szybko. W chwili śmierci zostawiła swoim Córkom tradycję wychowawczą całkowicie przenikniętą wartościami ewangelicznymi.

Podziel się tym wpisem: