Wyniki wyszukiwania dla:

VII Konkurs Kolęd i Pastorałek  dla dzieci i młodzieży

W sobotę 15 stycznia 2022 roku, w parafii św. Józefa w Przemyślu,w aulii Zespołu Szkół Salezjańskich w Przemyślu, odbył się VII Konkurs Kolęd i Pastorałek  dla dzieci i młodzieży.

Wcześniejsze Konkursy odbywały się w parafii na Lipowicy, ponieważ pomysłodawcą i organizatorem był ks. Marek Ledwożyw, który był proboszcz  tej parafii. Wracając do Konkursu, wydawało się, że może się nie odbyć z dwóch powodów: Pandemii i braku zgłoszeń na konkurs. Jednak udało się przezwyciężyć te przeszkody, jeżeli chodzi o Pandemię, przez zastosowanie się zasad zalecanych przez Sanepid. Zgłoszeń najwięcej wpłynęło w ostatniej chwili, a byli i tacy którzy zgłaszali się już po konkursie. Mimo, że informacja i plakaty były przekazane dużo wcześniej do szkół i Domów Kultury.
Na początku w aulii o godz. 10.00, proboszcz ks. Bogdan Nowak. Przywitał serdecznie przybyłych, krótko przedstawił historię tego miejsca zaczynając od Szkoły Organistowskiej, która tu przez wiele lat funkcjonowała i wykształciła wielu wspaniałych organistów. Następnie powiedział, że zgłosiło się 80 wykonawców razem ponad 200 osób , licząc zespoły i pojedynczych wykonawców.
Przedstawił plan przeglądu, który postanowiono zakończyć w ciągu jednego dnia. W związku z tym ambitnym planem, komisja konkursowa w składzie: ks. Z. Latawiec – dyrektor ZSS w Przemyślu,
pan dr Daniel Prajzner i Pan Jarosław Wójcik pracowali do godziny 18.00 prawie bez przerwy. Występy podzielono na kilka bloków:
– Zespoły Przedszkolne
– wykonawcy: z klas od I do III, z klas od IV – VIII i ze szkoły  średniej.

Przywitał przybyłych również Przewodniczący Rady Miejskiej w Przemyślu p. Maciej Kamiński, życząc wszystkim wielu radości i sukcesów w Konkursie. Po zakończeniu każdego bloku były rozdawane nagrody i wyróżnienia, każdy z uczestników mógł zabrać ze sobą cenne witaminy zawarte w jabłkach pochodzących z sadów w Żurawicy. Wiele radości wnieśli uczestnicy konkursu, nie zabrakło łez wzruszenia i emocji związanych z występami. Jak zwykle najbardziej przeżywali to opiekunowie grup. Wszystko odbyło się na wysokim, profesjonalnym poziomie. W tym miejscu należą się podziękowania, tym wszystkim którzy przyczynili się do logistycznego przygotowania całego wydarzenia. Dziękujemy proboszczowi ks. B. Nowakowi, Jury na czele z ks. Z. Latawcem, diak. Dawidowi, s. Jakubie, s. Juliannie, p. Barbarze i p. Ryszardowi za zrobienie dekoracji, Bernadettce i Zuzanie za podjęcie się trudu prowadzenia konkursu na scenie. Panom  którzy obsługiwali oświetlenie i nagłośnienie, p. Marianowi za nakręcenie i zmontowanie filmów z tego wydarzenia. I wszystkim którzy zaangażowali się w to kulturalne i religijne wydarzenie. Wszyscy uczestnicy zgodnym głosem mówili, wrócimy tu za rok, żeby śpiewać i spróbować drożdżówek i innych łakoci które były z przygotowane Serca, dla Serc bijących w dzieciach i młodzieży.

Tekst ks. M. Faruń SDB
Zdj.: Marian Boczar


Podziel się tym wpisem: