Wyniki wyszukiwania dla:

„Nic na siłę”

W Krakowie w Wyższym Seminarium Duchownym Towarzystwa Salezjańskiego od 27-29 maja miał miejsce zjazd Liturgicznej Służby Ołtarza z Inspektorii Krakowskiej.

Do Krakowa przybyło prawie setka ministrantów i lektorów, aby uczestniczyć w rywalizacji sportowej, modlitwie i integracji. Przybyli oni z takich placówek jak: Rzeszów, Staniątki, Oświęcim MB WW, Kraków Dębniki, Skawa oraz Krakowa Pychowic. Przybyli oni wraz ze swoimi opiekunami popołudniu w piątek, gdzie po zapisie w Biurze udali się na rozlokowanie miejsc. W piątkowy wieczór miało miejsce nabożeństwo z adoracją i możliwością spowiedzi uświetnione śpiewem zespołu młodzieżowego pod opieką ks. Pawła Centnara. W sobotę po Mszy Świętej na rozpoczęcie dnia, rozpoczęła się rywalizacja sportowa. Po zaciekłych walkach i wielu emocjach przyszedł czas na odpoczynek przy wspólnym grillu. Nie zabrakło również niespodzianki. Na auli miało miejsce pokaz z azotem i jego właściwościami. W ostatni dzień spotkania, odbyły się konferencje formacyjne podzielone na młodszą i starzą grupę. O godz. 11 rozpoczęła się uroczysta Eucharystia, której przewodniczył rektor seminarium Ks. Adam Paszek, który również wygłosił okolicznościowe kazanie.  Po Mszy Świętej  wszyscy zgromadzili się na auli, aby odebrać upragnione medale, puchary i nagrody. Gałówną nagrodę po zaciekłej walce zdobyli uczestnicy ze Staniątek, na drugim miejscu uplasował się Oświęcim a tuż za nimi Kraków Pychowice.

Wielkie podziękowania kierujemy pod adresem Ekonoma Inspektorialnego Ks. Gabriela Stawowego, który ufundował główną nagrodę, również podziękowania kierujemy sponsorom, Salezjanom z Oświęcimia, Seminarium, Duszpasterstwu Młodzieżowemu, osobom prywatnym, firmie PT Plast.  Niech to spotkanie będzie zachętą do przyszłorocznego kolejnego już spotkania. Towarzyszyło nam hasło „Nic na siłę” i rzeczywiście tak było, niech radość płynąca z tego spotkania będzie owocowała w przyszłości.

Tekst ks. Krzysztof Papierz SDB

Zdjęcie: dk. Mateusz Papierz SDB


Podziel się tym wpisem: