Wyniki wyszukiwania dla:

PreColle2022

Prenowicjat to czas intensywnego rozeznawania powołania. Od wielu lat prenowicjusze z całej Europy spotykają się na Colle Don Dosco (Włochy) by skonfrontować swój wybór charyzmatu z Ks. Bosko.

Rozeznanie drogi życiowej dla człowieka jest jednym z kluczowych wyzwań XXI wieku. Ks. Bosko jako genialny pedagog i duszpasterz, zawsze wychodził naprzeciw potrzebom młodych ludzi. Dlatego tez wybór miejsca nie jest przypadkowy. Przyjechaliśmy do Castelnuovo Don Bosco, by w miejscu narodzin naszego założyciela i naszej duchowości salezjańskiej pomóc młodym w rozeznaniu i pogłębieniu powołania.

Nasza przygoda rozpoczęła się noclegiem w Mogliano Veneto gdzie znajduje się dom dla kandydatów do zgromadzenia prowincji TriVeneto. Przyjęto nas jak braci, zjedliśmy wspólnie kolacje i udaliśmy się zobaczyć Adriatyk. Następnego dnia po włoskim śniadaniu udaliśmy się na Colle Don Bosco, gdzie czekali na nas prenowicjusze z Włoch, Chorwacji, Czech, Słowacji i Hiszpanii.
Jednym z ważniejszych wydarzeń było spotkanie z X następca ks. Bosko ks. Angelem Artime SDB, który skierował do nas okolicznościowe słowo zachęty pójścia  za Jezusem w charyzmacie salezjańskim.

 


Podziel się tym wpisem: