Wyniki wyszukiwania dla:

Rekolekcje dla współbraci

"Kościół jako wspólnota zbawienia, czyli o tym, jak dogmatyka pomaga (lub nie) do nawrócenia osobistego i duszpasterskiego”

Pod takim hasłem Salezjanie przeżywali rekolekcje dla Dyrektorów i odpowiedzialnych za placówki w prowincji krakowskiej w dniach 18-14 września 2022 roku. Gościł nas Dom na Górce w Szczyrku. Nauki głosił ks. dr Grzegorz Strzelczyk, kapłan archidiecezji katowickiej, dogmatyk, proboszcz, członek zarządu Fundacji św. Józefa, autor wielu pozycji książkowych.
Każdy z nas przybył na te rekolekcje z doświadczeniem wieloletniej pracy duszpasterskiej, głoszonych nauk, kazań, spotkań, katechez. W ciągu tego tygodnia słowa rekolekcjonisty, dogmatyka, rzucały jasne światło na to co i jak głosimy naszym wiernym, pokazywały zdrową naukę Kościoła, na nowo zachwycała pięknem bogata tradycja teologii katolickiej. Każda myśl miała swoje pastoralne przełożenie, co pomagało w przeprowadzeniu osobistego rachunku sumienia.
Ks. Grzegorz podzielił się swoim doświadczeniem pracy pastoralnej, a jako teolog dogmatyk ukazał także pułapki i złe tendencje niektórych współczesny ruchów w Kościele w Polsce.
Są rekolekcje, które ubogacają nową treścią. Te rekolekcje natomiast przyniosły oczyszczenie, konfrontujac nas ze zdrową i sprawdzoną treścią nauczania Kościoła.

Podziel się tym wpisem: