Wyniki wyszukiwania dla:

Na misje…

W niedzielę 07.05.23 odbyło się "rozesłanie wolontariuszy". Jest to, ten dzień, na który nasi wolontariusze długo czekają.

Po ponad rocznym przygotowaniu i zaangażowaniu we wspólnotę SWMu wolontariusze otrzymali krzyże misyjne i błogosławieństwo Kościoła na wyjazd na misję. W tym roku na wyjazd zostało dopuszczonych dziesięcioro młodych misjonarzy, którzy udadzą się do Afryki, Ameryki Pd. oraz do Bangladeszu. Uroczystość odbyła się w kościele pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych przy ul. Tynieckiej 39. Krzyże wręczył ks. Zygmunt Kostka SDB wikariusz ks. Inspektora. Kazanie wygłosił ks. Marcin Wosiek, który jest koordynatorem wolontariuszy. Obecny był również ks. Tadeusz Goryczka SDB, który pełni funkcję Prezesa SWMu.  Wolontariusze mogli również zaprezentować się na Savionaliach, podczas których zorganizowali „Poranek Misyjny” dla 500. młodych ludzi, którzy zjechali się na doroczne święto młodych – Savionalia.

 

 

Po Mszy Świętej tzw. „misyjni” wraz z rodzinami, przyjaciółmi oraz nasi wolontariusze udali się na uroczysty obiad do Chaty Świata. Na zakończenie odbyła się tradycyjna sesja zdjęciowa z flagami w Parku Edukacji Globalnej. Dziękujemy Panu Bogu za każdego wolontariusza, który pragnie czynić dobro w imię Jezusa Chrystusa.

Zdjęcia: Jan Banat


Podziel się tym wpisem: