Wyniki wyszukiwania dla:

Salezjanie mistrzami Polski

W sobotę 14.10 jako seminarium wzięliśmy udział w ogólnopolskim turnieju piłki nożnej seminariów. Przygotowywaliśmy się od kilku tygodni na naszym boisku, nie zaniedbując przy tym innych aspektów formacyjnych seminarium, jakim są studia, czy pobożność.

W turnieju rywalizowało 10 drużyn, podzielonych na 2 grupy. Po pierwszym etapie grupowym wyszliśmy z 1 miejsca, osiągając odpowiednio wyniki 4-0 pokonując franciszkanów, 2-0 z WSD Rzeszów, 6-2 z WSD Przemyśl, 2-0 z WSD Warszawa
Zakwalifikowaliśmy się zatem do fazy pucharowej z 1-go miejsca. Koncentracja towarzyszyła nam przed każdym następnym meczem, jakby był to mecz o wszystko.

Pokonaliśmy w ¼ finału 2-0 z WSD Kraków. W półfinale i finale zmierzyliśmy się z drużynami z naszej poprzedniej grupy. Wyniki przedstawiają się następująco: ½ finału 3-0 z WSD Warszawa oraz 5-0 w finale z franciszkanami, po raz pierwszy na przechodnim pucharze pojawił się napis salezjanie, który będzie nas motywował, aby w przyszłym roku obronić tytuł Mistrzów Polski Seminariów w piłce nożnej.

Kleryk Piotr Bednarczyk z naszego seminarium otrzymał także indywidualną nagrodę Króla strzelców – 11 bramek.

Cieszymy się ogromnie tym sukcesem, dało nam to wiele radości, trud się opłacił, a teraz zbieramy siły na dalsze obowiązki seminaryjne!

Tekst: kl. Norbert Rosiński SDB


Podziel się tym wpisem: