Wyniki wyszukiwania dla:

Oratoriada – Rzeszów 2024

W niedzielę 7.04 zakończyliśmy już drugą w tym roku szkolnym Oratoriadę. Tym razem 13 placówek z całej Inspektorii zebrało się w piątkowy wieczór w Rzeszowie, tzw. stolicy innowacji, aby wspólnie bawić się, modlić i wzrastać.

Po rozlokowaniu w szkole Sióstr Prezentek i domowej kolacji udaliśmy się do sanktuarium oo. bernardynów, gdzie rozpoczęliśmy Drogę Światła. Podążając przez park za paschałem, głośno śpiewając i wsłuchując się we fragmenty ewangelii oraz treść rozważań, cieszyliśmy się zmartwychwstaniem naszego Pana.

Sobota była bardziej intensywna. Z samego rana spotkaliśmy się na Mszy Świętej, a po śniadaniu wysłuchaliśmy konferencji o. Pawła Jamroza OP oraz małżeństwa Kasi i Wojtka Kościelniaków, którzy przybliżyli nam temat powołania i poszukiwania własnej drogi. Jeszcze przed południem, kontynuując temat konferencji, ruszyliśmy w drogę na grę miejską. Uczestnicy mieli okazję współpracować, wykazać się kreatywnością, orientacją w terenie, zdolnościami muzycznymi i sportowymi, a nawet spróbować swoich sił prowadząc audycję w lokalnym Radio Via.

Po obiedzie, kierując się myślą księdza Bosco „boisko żywe – diabeł martwy”, rozeszliśmy się na różne rozgrywki i aktywności sportowe, m.in siatkówkę, piłkę nożną, koszykówkę, szachy, czy tańce. Wieczorem nieco zwolniliśmy tępo i udaliśmy się na Adorację, którą muzycznie ubogaciła rzeszowska młodzież. W tym czasie mieliśmy też okazję do spowiedzi, czy osobistej rozmowy z salezjanami i konferansjerami. Po powrocie do szkoły późnym wieczorem rozpoczęliśmy dyskotekę, na której obowiązywał dress code „bajki, filmy, kreskówki”.
W niedzielę powoli zbliżając się do końca naszego spotkania, wielkim pochodem przez miasto ruszyliśmy na Mszę Świętą. Po drodze oczywiście nie mogło obyć się bez salezjańskiego akcentu, dlatego zatrzymaliśmy się na rzeszowskim rynku na tradycyjną belgijkę i kilka innych tańców. Po Eucharystii i niedzielnym obiedzie, zwycięzcy gry terenowej i poszczególnych konkurencji otrzymali słodki upominek i tym akcentem zakończyliśmy Oratoriadę w Rzeszowie.


Podziel się tym wpisem: