Wyniki wyszukiwania dla:

Spotkanie LSO

W ostani weekend w Krakowie odbyło się spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza z naszej Prowincji.

13 kwietnia 2024, seminarium salezjańskie w Krakowie otworzyło swoje drzwi dla scholanek, ministrantów, lektorów i ich rodziców. To właśnie tego dnia odbyło się inspektrorialne święto służby liturgicznej ołtarza wraz z rodzicami.

Spotkanie rozpoczęło się od herbaty i ciastka dla grup, które przyjeżdżał z różnych stron inspektorii krakowskiej: z Kielc, Kielc-Niewachlowa, Rzeszowa, Staniątek, Skawy, Oświęcimia- Sanktuarium, Oświęcimia- Zasola, Krakowa-Łosiówki i Krakowa-Pychowic.

W czasie spotkania na dzieci i ich rodziców czekało wiele atrakcji: poranna rozgrzewka, tańce, wata cukrowa czy spotkanie z iluzjonistą. Był także czas na wysłuchanie konferencji, które wygłosili: dla dzieci i młodzieży ks. Mirosław Kosiec, a dla dorosłych ks. Andrzej Gołębiowski.

Centralnym punktem spotkania była Eucharystia, której przewodniczył koordynator liturgicznej służby ołtarza w inspektorii krakowskiej ks. Mateusz Papierz, a kazanie wygłosił ks. Mariusz Bąk.

Po Mszy w rytmie muzyki wyruszyliśmy do „Wiosek Świata”, gdzie czekał na nas obiad. Kulminacyjnym puntem spotkania były występy scholii i zespołów z w/w placówek. Wykonujący mogli się wzajemnie podzielić swoją twórczością i talentami, które na co dzień prezentują w swoich parafiach.

 

Salezjański dom na „Łosiówce” przyjął w gościnne ponad 240 osób, za co jesteśmy bardzo wdzięczni. Był to naprawdę dobry czas i zapraszamy już za rok!

 

Tekst: Magdalena Rogula


Podziel się tym wpisem: