Wyniki wyszukiwania dla:

Zjazd samorządów – Zabrze

W poprzedni weekend odbył się zjazd samorządów szkolnych wraz z opiekunami Inspektorii Krakowskiej, którego gospodarzem była Szkoła Salezjańska w Zabrzu.

Wydarzenie to miało na celu integrację szkolnych samorządów, wymianę pomysłów, wspólną modlitwę, oraz rozwijanie współpracy między młodzieżą salezjańską. Całość odbywała się w temacie Byłych Wychowanków Salezjańskich.

Delegat ks. Inspektora ds. duszpasterstwa młodzieży  ks. Franciszek Janyga przeprowadził bardzo ciekawe warsztaty na temat tego kim są Byli Wychowankowie Salezjańscy i w jaki sposób mogą dalej się aktywnie udzielać się przy rozwoju dzieła salezjańskiego, ponieważ jak zostało podkreślone – jesteśmy jedną, wielką rodziną! Uczestnicy warsztatów pracowali w grupach zastanawiając się, jak rozwijać świadomość wśród uczniów naszych szkół, że staną się BWSami i co robić dla BWSów, aby mieli możliwość rozwijania się i formowania w duchowości salezjańskiej.

Oczywiście nie brakowało również chwil integracji i świetnej zabawy. W piątek szkolna aula zamieniła się w studio telewizyjne „Familiady”, gdzie uczestnicy zjazdu brali udział w grze i mogli poczuć na moment światła reflektorów.

Najważniejszym punktem naszego zjazdu było spotkanie twarzą w twarz z Panem Jezusem i możliwość podziękowania mu za jego dary podczas adoracji Najświętszego Sakramentu i wspólnej Eucharystii.

Spotkanie zakończyliśmy pełną wrażeń wycieczką w głąb ziemi, podczas zwiedzania kopalni „Guido” w Zabrzu.

To był bardzo wartościowy czas! Dziękujemy serdecznie za ten pełen pięknych wspomnień kwietniowy weekend i już nie możemy doczekać się następnego zjazdu samorządów!

 

Tekst: Julia Markiewicz
Zdjęcia: ks. Paweł Gacek


Podziel się tym wpisem: