Wyniki wyszukiwania dla:

Nowenna

Maryja Wspomożycielka Wiernych wzór świętości

Maryja jest Matką i Nauczycielką, wspiera nas, abyśmy mogli „fruwać” na drodze świętości. W tym wezwaniu, które jest proste i dostępne dla wszystkich, różnica polega na tym „dodatkowym biegu”, który pochodzi z „prawdziwej pobożności”, to znaczy z tej skutecznej i afektywnej wymiany miłości z Maryją, która pobudza nas do ciągłego wzrastania w miłości Boga i bliźniego. Maryja jest doskonałym wzorem, jest najświętsza. 

DZIEŃ 2

Maryja Matka pokory i miłości

WPROWADZENIE

„Ona uczyniła wszystko”, powiedział ksiądz Bosko pod koniec swojego ziemskiego życia, kiedy myślał o wszystkim, co przeżył i zrobił dla swojej młodzieży. Kapłan-wychowawca widzi, jak Matka Boża wkracza w jego życie, konkretnie i charyzmatycznie, w taki sposób, że można o nim powiedzieć jak o samej Maryi: „W swoim sercu rozważał wydarzenia maryjne, które miały miejsce w jego życiu”.

DZIEŃ 3

Maryja prowadzi nas na naszej drodze wiary

WPROWADZENIE 

Naprawdę trudno jest nie docenić znaczenia Matki Bożej w życiu, duchu i dziele Księdza Bosko. Jest on jednym z tych świętych, którzy najlepiej uwypuklili postać Maryi jako centralny, a nie poboczny element w Bożym planie, wykazał za pomocą faktów, że pobożność maryjna jest konstytutywnym, a nie dodatkowym wymiarem wiary. Uczynił to nie na poziomie teoretycznym, refleksyjnym, teologiczno-duchowym, ale na poziomie praktycznym, opartym na świadectwie, wychowawczo-duszpasterskim.


Podziel się tym wpisem: