Wyniki wyszukiwania dla:

Maryja Wspomożycielka

„Zaufajcie Wspomożycielce, a zobaczycie, co to są cuda”. Mawiał św. Jan Bosko. Dziś obchodzimy uroczystość Maryi Wspomożycielki Wiernych.

Dziewico Niepokalana, Matko Boga i Matko nasza, potężna Wspomożycielsko chrześcijan, poświęcamy się całkowicie Twojej słodkiej miłości i na Twą świętą służbę. Poświęcamy Ci nasz umysł z jego myślami, serce z jego uczuciami, ciało z jego skłonnościami i ze wszystkimi siłami, obiecując Ci, że zawsze działać będziemy dla większej chwały Bożej i zbawienia dusz.

Ty zaś, o niewysłowiona Dziewico, która zawsze byłaś Matką Kościoła i Wspomożycielką chrześcijańskiego ludu, nie przestań nią być zwłaszcza w tych dniach.

Oświecaj i umacniaj biskupów i kapłanów, by stale trwali w zjednoczeniu i posłuszeństwie Papieżowi, nieomylnemu nauczycielowi; przymnóż powołań kapłańskich i zakonnych, aby, także za ich pośrednictwem, szerzyło się królestwo Jezusa Chrystusa wśród nas, aż po odległe krańce ziemi.

Prosimy Cię także, o najsłodsza Matko, byś zawsze zwracała czułe spojrzenie na ludzi młodych, którzy narażeni są na tak wiele niebezpieczeństw, a także – na biednych grzeszników i umierających.

Bądź dla nas wszystkich słodką Nadzieją, Matką miłosierdzia i Bramą Niebieską. Prosimy Cię, o wielka Matko Boga, naucz nas odkrywać w sobie Twoje cnoty, a przede wszystkim anielską skromność, głęboką pokorę i gorejącą miłość.

Spraw, o Maryjo Wspomożycielsko, byśmy się wszyscy zgromadzili pod Twoim matczynym płaszczem.

Spraw, abyśmy w pokusach natychmiast wzywali Cię z ufnością. Spraw wreszcie, abyśmy myśląc o Tobie, tak niewymownie dobrej, łagodnej, kochanej, na wspomnienie miłości, jaką obdarzasz swoich czcicieli, doznali takiej pociechy, która uzdolni nas do odniesienia zwycięstwa nad nieprzyjaciółmi naszej duszy za życia i w chwili śmierci, abyśmy mogli kiedyś być zaliczeni do Twego orszaku w królestwie niebieskim. Amen.


Podziel się tym wpisem: