Kananejka – kobieta w kryzysie

Od stycznia 2019 roku grupa Kananejka rozpoczyna nową inicjatywę “Środy na Dębnikach”.

W każdą drugą środę miesiąca w kościele św. Stanisława Kostki (ul. Konfederacka 6) o godzinie 18 odprawiana będzie Msza św. w intencji kobiet w kryzysie. Po niej odbędzie się spotkanie tematyczne ze specjalistą. W czasie mszy kazanie nawiązujące do tematu wygłosi ks. proboszcz Zygmunt Kostka.

Najbliższe spotkanie odbędzie się 13 lutego pod hasłem: “Ile masz dzieci? O dzieciach utraconych i rodzicach osieroconych”. Poprowadzi je Maria Hornowska-Stoch – psycholog, doktorantka w Instytucie Psychologii UJ. Pani Maria zajmuje się tematyką straty dziecka w okresie prenatalnym, ma doświadczenie wielu rozmów z rodzinami, była moderatorem grupy wsparcia dla kobiet po stracie dziecka.

Przedstawi ona kilka perspektyw widzenia sytuacji śmierci dziecka w okresie ciąży. Poczynając od samej kobiety, poprzez jej męża (ojca dziecka), kończąc na osobach towarzyszących – czyli rodzinie, znajomych i współpracownikach oraz przedstawicielach personelu medycznego, którzy są świadkami tego, co często bywa tematem tabu.

Pojawią się sugestie, jak próbować odnaleźć się w nowej sytuacji, ale także pomysły na to, jak mądrze wesprzeć osieroconych rodziców oraz wskazówki jak się wobec nich zachować, aby ich dodatkowo nie ranić. Po prelekcji będzie czas na pytania i krótką dyskusję.

Tematy wszystkich spotkań oraz szczegóły można znaleźć na: kananejka.pl/spotkania/

Więcej w tej kategorii: