Bł. Laura – patronka scholi

We wtorek 22 stycznia Kościół obchodził wspomnienie bł. Laury, wychowanki salezjańskiej, patronki nie tylko rozbitych rodzin i skłóconych małżeństw, ale także naszej parafialnej scholi.

Z tej okazji ks. prob. Krzysztof zaprosił całą Liturgiczną Służbę Ołtarza, a szczególnie dziewczęta ze scholi, na Msze św. wieczorną do kaplicy w Świnnej, którą sprawował w ich intencji. Parę minut przed Eucharystią scholanki odczytały życiorys swojej patronki.

Kilkanaście przeczytanych zdań opowiadało o życiu bł. Laury od urodzenia do śmierci – i to śmierci w bardzo młodym wieku. Jak pamiętamy, bł. Laura zmarła, oddając swoje życie za nawrócenie matki, mając zaledwie 13 lat. Podczas Mszy św. wierni modlili się w intencji dziewczyn oraz wspólnie z nimi śpiewali kolędy.

Po Eucharystii wszyscy udaliśmy się do salki oratoryjnej, gdzie odbyło się wspólne spotkanie opłatkowe. Ks. Krzysztof podziękował wszystkim za gorliwą służbę Bogu i ludziom przy ołtarzu, za zaangażowanie w różne uroczystości kościelne oraz za obecność i pomoc w całym minionym roku.

Po podzieleniu się opłatkiem i złożeniu sobie życzeń, usiedliśmy do wspólnej biesiady. Miło spędziliśmy czas, rozmawiając o pięknej zimie, którą aktualnie mamy za oknami oraz o planach na zbliżające się ferie.

Więcej w tej kategorii: